Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin

Kim jesteśmy?

Łączy nas macierzyństwo, chęć działania i Koszalin.

Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin powstało w lutym z potrzeby serca grona kobiet działających w grupie na Facebooku. Grupa na FB liczy już blisko 2500 członkiń. Kobiety wymieniają się tam doświadczeniem, dzielą się swoimi radościami i smutkami, a także mogą swobodnie prosić o pomoc.

Stowarzyszenie MwMK powstało po to, aby łatwiej docierać do potrzebujących, organizować eventy, a także wspierać miasto w działalności pro-rodzinnej. To, co nas wyróżnia spośród innych, to ogromna rzesza kobiet, które nam zaufały. W ramach Stowarzyszenia działa Sztab Pomocowy „Mama Mamie”, który wspiera lokalnie potrzebujące Matki i ich dzieci.
Na koncie Stowarzysznia jest już kilka sukcesów (m.in. akcje: wyprawka szkolna, zbiórki odzieży, Mikołajki, piknik rodzinny, zbiórki żywności ), a Członkinie nadal mają głowy pełne pomysłów na nowe działania.

Członkinie stowarzyszenia:

Małgorzata Hyłka

Specjalista ds. sprzedaży, marketingu oraz public relations, posiada doświadczenie w organizacji obozów językowych oraz półkolonii dla dzieci.

ra

Anita Rączka

Magister psychologii, specjalizacja psychologia pracy, kilkuletnie doświadczenie w projektach POKL jako psycholog aktywizujący osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Katarzyna Jagiełło

Od 12 lat nauczyciel w Gim 9 w Koszalinie.Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, pedagog opiekuńczo – wychowawczy, oligofrenopedagog, etyk oraz filozof .Mama 2 dzieci, 14 letniej Julki i 4 letniego Leona.Koordynator sztabu pomocowego” Mama Mamie ” Do dzisiaj członek Rady Soleckiej w Niekłonicach.Studiuje logopedię.Zajęła 3 miejsce w Plebiscycie na Człowieka Roku 2016.
pi

Aleksandra Piec

Żona z miłości. Pełnoetatowa mama dwójki chłopców. Marzycielka. Z pomysłami na nie jeden biznes. Wiecznie nie mająca na nic czasu, jednak w fotografii znajdująca wytchnienie i chwilę dla siebie… Z zamiłowania kursantka Akademii Fotografii Dziecięcej, uczestniczka warsztatów fotograficznych Andrzeja „Fetisha” Frankowskiego oraz Pani swojego losu w nowo otwartym studiu…

sm

Karolina Śmieżewska

Magister pedagogiki, oligofrenopedagog i nauczycielka jezyka angielskiego. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości i dodaje energii do życia. Orędowniczka aktywnego spędzania czasu i zdrowego odżywiania. Prywatnie żona i mama dwuletniej Wiktorii, miłośniczka podróży.

marta-ignaczak

Marta Ignaczak

Prawnik, na codzień spełnia się zawodowo i jako pełna ciepła i miłości żona oraz  mama dwóch wspaniałych urwisów – 10 – letniego Kuby i 4- letniego Olka. Lubi dobry film i aktywny tryb życia.

monika-raczka-2

Monika Rączka

Serdeczny przyjaciel Hospicjum Domowego dla dzieci i dorosłych, oraz Stowarzyszenia przyjaciół wschodu,  prywatnie kochająca  żona, mama i co najważniejsze pełna energii i pomysłów na życie  babcia.

ola

Aleksandra Kowalska

Ola – mama, mama i jeszcze raz mama trzech pięknych dziewczyn Natalii, Miśki i Izuli. Poza tym kobieta pracująca, społecznik. Od 20 lat raz szczęśliwa… raz mniej 😉 mężatka. Jestem nerwusem, optymistą, kocham góry. Jestem osobą konkretną, racjonalną, trzeźwo patrzącą na otaczający nas świat. Lubię pomagać tym, którzy na tę pomoc zasługują, nie lubię kłamstwa, krętactwa i niesłowności. Miałam w życiu okresy fajne ale i smutne dlatego od jakiegoś czasu inspiracje w życiu daje mi tekst: Przychodzi w życiu taki czas, gdy oddalasz się od dramatów i osób, które je tworzą. Otaczasz się ludźmi, z którymi się śmiejesz. Zapominasz złe rzeczy i koncentrujesz się na dobrych. Kochasz ludzi, którzy dobrze cię traktują, a za pozostałych się modlisz. Życie jest takie krótkie – przeżyj je szczęśliwie. Upadki są częścią życia, a podnoszenie się to w istocie samo życie. Żyć – to prezent, zaś być szczęśliwym – to twój WYBÓR. Tego się trzymam , tak stąpam……….

18195920_10206893735340286_2092861076_o

Karolina Funk

Prywatnie żona i mama dwójki dzieci, pracownik biurowy. Od niedawna działa w Stowarzyszeniu i w Sztabie, gdzie może oderwać się od codziennych obowiązków. Uwielbia dzieci i kocha zwierzęta. Kieruje się mottem: „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

12961720_10204248876060937_3552720875367110667_n

Magdalena Kiner

Absolwentka Politechniki Koszalińskiej oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej. Na co dzień szczęśliwa mama Antosi i Róży.

Joanna Wójcik

Mama Wiktorii i Zosi.Jej złote ręce tworzą arcydzieła,które uatrakcyjnią każdą imprezę Stowarzyszenia oraz wspomagają licytacje na rzecz sztabu pomocowego Mama w Mieście Koszalin.Jest mistrzem w zdobywaniu sponsorów wspierających nasze eventy.Aktywnie uczestniczy w działaniach sztabu.